tagasi

Liikumispuuetega võistlejate head saavutused kergejõustikus

07. juunil toimus Jõgeva Kergejõustiku Cup liikumispuuetega inimestele, mis toimusid Jõgeval neljandat korda. Võisteldi lühimaadistantsidel jooksmises ning ratastoolivõidusõidus, pikamaa ratastoolivõidusõidus (naised 3000 m ja mehed 5000 m), kuulitõukes, kettaheites, odaviskes ja kaugushüppes. Karikavõistlusi korraldas spordiklubi Achilleus, projektijuht oli Kairi Põlluste.
Võistlustel osales 28 liikumispuudega inimest üle Eesti, sh 19 meest ja 9 naist. Ida-Harjumaa Invaühingut esindasid Aivo Jõesaar, Marika Karafin, Kairi Rohtmets, Heiki Veetõusme ja Ain Villau.
Marika Karafin saavutas naiste arvestuses klassis T2 3000 m ratastoolisõidus esimese koha (23:14,1 s), 100 m ratastoolisõidus teise koha (40,1 s), klassis F3 kettaheites ja odaviskes esimese koha (6,09 m ja 4,52 m) ning kuulitõukes kolmanda koha (2,44 m). Seega oli Marika nende võistluste edukaim võistleja.
Ain Villau sai meeste arvestuses klassis T2 ratastoolisõidus teise koha  nii 100 m (28,2 s) kui ka 5000 m (29:24,0 s), klassis F3 saavutas ta teise koha ka kuulitõukes (6,06 m), kettaheites (18,75 m) ja odaviskes (15.46).
Kairi Rohtmets sai naiste arvestuses klassis T2 100 m ratastoolisõidus esimese koha (38,2 s) ja 3000 m ratastoolisõidus teise koha (24:08,4), klassis F3 kuulitõukes esimese koha (2,82) ning kettaheites kolmanda koha (4,39 m).
Aivo Jõesaar saavutas meeste arvestuses teise koha klassis T4 100 m jooksus; klassis F6 kettaheites 5. koha ( 17,53 m) ja kuulitõukes 6. koha (5,57 m).
Heiki Veetõusme jäi meeste arvestuses klassis F6 4ndaks odaviskes (15,62 m), 7ndaks nii kettaheites (13,64 m) kui kuulitõukes (5,25 m).
Võistluste korraldajad ootavad järgnevatel aastatel osalema ka liikumispuudega noorukeid vanuses 16-18 a. Edasiste võistluste osas saab infot Agnes Valgistelt (tel 607 2447, Agnes.Valgiste@kuusalu.ee).