Oma tegevuses juhindume Vabaühenduste eetikakoodeksist

Uudised


Suvi 2024 Ida-Harjumaa Invaühingus ja Kehra Sotsiaalkeskuses

Suveilmad ja suvesoojus käes juba poolest maist :)

Nautigem valgust ja soojust, ent otsese päikese eest tuleb varju hoida! Kui midagi on liiga palju - ega see ju ka hea ole.... :)

 

Tegutsegem ikka tasa ja targu! Suveks on mitmeid plaane, samas on suvi ju puhkuste ja ringisõitmiste aeg. Mis meil siinkandis plaanis?!

 

Juunis jätkame (ning tõenäoliselt augustis alustame jälle) esmaspäeviti kl 15 Kehra Spordikeskuse JÕUSAALI külastust. Möödunud aasta jooksul, mil oleme seal käinud, on meid ikka päris hulgi olnud, kes vähemalt korra-paar jõusaali külastanud. Tublid jätkavad - tule ka ja ole tubli!! :)

Juunis 3., 10., 17. juunil.

 

Juunis jätkame (ning tõenäoliselt augustis alustame jälle) teisipäeviti kl 9.30 JOOGAVÕIMLEMIST - rahulik ja mõnus sirutamine ning painutamine. Kõik lihased töötame läbi, pärast tund aega võimlemist on kehas nii hea tunne!

Juunis 4., 11., 18. juunil. Augustis alustame arvatavasti 6. aug :)

 

K 5. juunil kell 11 toimub Kehra Sotsiaalkeskuses EAKATE TUGIGRUPP. Külas taas Hanna-Stiina Heinmets Dementsuse Kompetentsikeskusest, teemaks omastehoodus, toimetulek. TASUTA 

 

7.-9. juunil toimub Tartumaal Tammistu mõisas Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu SUVEPÄEVAD. Sõidan sinna seekord üksinda ning esindan Ida-Harjumaa Invaühingut, sest kuigi huvilisi on, siis tulla ei saa keegi teine. No mis siis ikka. Selle ma kirjutasin eile. Täna aga saan ütelda, et tõenäoliselt/võibolla sõidame sinna koos meie ühingu fotograafi Imbiga.
 

N 13. juunil toimub LEADER meetme 2.2 rahastusel 1. tegevuspäev - VÄLJASÕIT Tallinna (sellest oli meil juttu invaühingu üldkoosolekul aprilli lõpus Kehra Sotsiaalkeskuses). Seal toimub esmalt JÄÄTMEKÄITLUSALANE koolitus Endla tn 59 Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses.

Teisena läheme KAHEKORDSE BUSSIGA LUSTISÕIDULE Tallinna kesklinnas. Sõit kestab ligi poolteist tundi, teeme audiogiidi saatel ringi Tallinna kesklinnas.

Väljasõit kell 10.40 Rooküla, 

kell 10.45 Alavere, 

kell 10.55 Lasteaia/Lehtmetsa, 

kell 11 Kehra Coop, 

kell 11 Kuusalu kirikuplats. 

kell 11.05 Kiiu vana-maantee bussipeatus, seejärel mõisa juures.

kell 11.15 Jõelähtme rahvamaja juures Kuusalu-kandi-rahvas ka suurele bussile. 

Jõuame kl 12ks Tallinn, Endla 59. Seal toimub meil kuni kl 14 koolitus. Seejärel sõidutab buss meid Mere pst 5 juurde, kus on nende kahekordsete busside peatuspaik ja uuele ringile minek (kl 14.30). teeme ca 1,5 tunnise city-touri ringi linnas. Ca kl 16 tagasi. (Pöidlad pihku ja palved teele, et oleks kena päikesepaisteline päev nagu nüüd need viimased ajad on olnud!!)

Seejärel on kojusõit: Jõelähtme, Kehra, Alavere. 

Osavõtutasu invaühingu liikmetele 10 €, teistele 20 €. Tasuda sularahas Sotsiaalkeskuses või ülekandega Ida-Harjumaa Invaühingu kontole  EE642200001120159212, selgituseks juunikuu sõit Tallinna.

 

T 18. juunil kell 13.15 Kehra Coopi juurest sõidame Viimsi Ku:lSa:li BOWLINGUHARJUTUSELE

Osavõtutasu 15 € - jalatsite- ja rajarent, transport.

 

25.-27. juunil toimuvad Nelijärve Puhkekeskuses Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu SUVEPÄEVAD. No sinna on meil plaanis mitmekesi minna. Osalejatel info olemas. Ja kui pole, siis küsi julgelt!

 

Terve juulikuu meil suuri ühisüritusi ei toimu, küll aga väikestes gruppides ühtteist. Puhakem ja nautigem!!

 

Augustis toimub 12.-14. kpv meie suur suvine EKSKURSIOON Kihnu saarele. Huvi on väga suur: suur buss on täis, Rauli auto on täis, joonealuseid on lausa 10, kes on ootevalmis, kui mõni peaks eestpoolt loobuma. Tegelen tuleval esmaspäeval - vaatan, kas nimekirjas on liikumisi. Neid võib ju veel ette tulla, reisini ju mitu kuud aega. Siis saadan osalistele ka kämpingutesse jaotuse. Kui on erisoove, siis püüame ikka nendega arvestada! Kogu info kirjalõimes "Suur suvine ekskursioon".
 

L 17. augustil toimub Saue Tammikus jaanituleplatsil Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoja traditsiooniline suvine TERVISESPORDIPÄEV, seekord koostöös Saue Kaitseliidu Kompaniiga, seega veidike militaarse suunitlusega, aga samas on ka kultuuriprogramm, mis ehk naisterahvastele rohkem huvi pakub.

Päevakavas tegevused:

* pidulik rivistus, päeva avamine

* jõukohane virgutusvõimlemine

* seminar: VÄGIVALLATU VÕITLUS/EVAKUATSIOON

* erinevad töötoad

* kultuuriprogramm (esineja, ühislaulud ja ühistantsud)

* tänamine ja päeva lõpetamine

* pakutakse suppi suurest katlast (kodutütred valmistavad!)

Osavõtutasu 7 €, eelkooliealised tasuta. Lisaks 8 € transporditasu. Seega täiskasvanu 15 €, laps 8 €.

Väljasõit kell 9.30 Kehra Coop, edasi peatused nii nagu vaja: Lasteaia, Kehra Kodu teeots, (Kaunissaare),(Pikva), Alavere (kell 10), Rooküla.

Kell 9.45 Kuusalu, kell 9.50 Kiiu vana-maantee peatus, mõis.
 

Ühist suvelavastuse külastust ma selleks suveks ei planeeri, küll aga annan teada etendustest ja kontsertidest, kuhu lähen vähiravifondi vabatahtlikuna ning seega on transport olemas ning soovi korral saan aidata ka pileti osta. Enamasti on autos ikka 1-2 kohta vaba ning kui tahad kaasa tulla - heameelega aitan kohale ja tagasi! Kehrakad - kui nt Ohtu või Paslepa suunas minek, siis võtan peale Ülemiste rongipeatusest!

 

Ikka parimate tervitustega, kohtumiseni!

Kui lisandub uut või muud infot, siis saadan ikka teile kirja!

Kena suve jätku!

 

 

Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele

õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

 

Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel:

võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms
Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

 

Eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo

telefonil 53 850 005
E-N kell 10- 16

 

<hr> 

 

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank. 
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 24 € aastas, see on ainult 2 eurot kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!

 

Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.