Uudised


Veebruar 2019 Ida-Harjumaa Invaühingus

Nii tore, et meil on 4 aastaaega ning igaüks neist on oma ilu ja võlu ja kahjuks ka valudega :) See viimane käib vist kõige rohkem hilissügise (pori!!) ja talve (lumi!!) kohta. Lumes ju mõnus hullata ja suusatada-kelgutada, aga kui liikumist takistab ning on vaja teed puhtaks kühveldada - see vist pole kuigi mõnus.

Oleme tüki maad kevade poole ära astunud, mida teeme veebruaris?

5. veebruaril Vähiravifondi Kingitud Elu 5. sünnipäev:
Vähiravifond saab juba 5-aastaseks. See on üle 500 abi saanud inimese (kingitud elu) ja ligi 5,5 miljonit eurot annetusi!
Ümmargusema sünnipäeva puhul kutsume meie vabatahtlikud ja toetajad kokku. 
Õhtu algab kl 16 kogunemisega restoranis Humalakoda, mis asub Balti jaama turu ülakorrusel. Sööme õhtust, vaatame tagasi ja edasi, oleme koos tänumeeles. On üllatusi, nagu ikka :)
Kell 18.30 jalutame vanalinna Linnateatrisse vaatama etendust "Igatsus", mis algab kell 19: http://www.linnateater.ee/lavastused/lavastuste-nimekiri/igatsus
Õhtu lõpeb umbes kell 22.   
Panin kirja Agnes, Anne, Ella ja Marje.

8. veebruaril kl 11 portselanimaali kunstiring Kuusalu rahvamaja puhkeruumis. Kõik on sama nagu ikka - juhendajad Leida ja Valli, osavõtutasu 3 €, mis kulub õlide, värvide, pintslite jm tarvikute ostuks.
Tule ja naudi tegelemist kaunite kunstidega!

14. veebruaril kl 15 toimub Kuusalu rahvamas kohvikklubi pärastlõuna, kuhu külalisteks on lubanud tulla Riigikogu liige, Eesti Hooldajate Liidu juht, ajakirja Puutepunktid peatoimetaja TIINA KANGRO ja kodanikuaktivist ning ajakirjanik, KesKus peatoimetaja JUKU-KALLE RAID. Vestlus sotsiaalteemadel. 
Tiina on nüüd olnud Riigikogus, saad ise küsida, mis ta seal on teinud, mis tal veel plaanis ja kuidas meie elu edasi kujunemas on.   sinu jaoks  Kõik on oodatud kuulama ja kaasa mõtlema! TASUTA!

15. veebruar kl 19 mälumäng Kolgaküla rahvamajas. Võistkond 4liikmeline - kes huvitatud kaasa löömast, annab teada! Meil läheb seal peris hästi! Oleme tõusnud 44 võistkonna seas juba keskmiste hulka. See on väga tubli saavutus, arvestades, kes tarkurid seal kõik koos on.
Osavõtutasu võistkonna peale peaks olema 8 €.

21. veebruaril kl 12 Kuusalu rahvamajas mälutreening Anu Jonuksi juhendamisel. Oled lahkelt oodatud oma tähelepanuvõimet ja mälu treenima. Osavõtutasu 1 €. 
Lisan siia selgituse Mis siis on mälutreening?
Mälutreeningu juurde kuuluvad virgutusharjutused ja erinevate ülesannete
lahendamine, mälutreening arendab meid, kinnitab, et ka eakad suudavad
õppida, meenutada ja mäletada uusi teadmisi. Mälutreening õpetab,milliseid
tehnikaid saab mälu parandamiseks igapäevases elus kasutada. Praktikas, ehk
igapäevases elus, on erinevatest mnemotehnilistest võtetest kasu nii
eakatele kui ka noorematele inimestele.  
Ristsõnade lahendamisega saad tubliks ristsõnalahendajaks. Sudokude lahendamisega saad tubliks sudokulahendajaks. Aga kas need ka üleüldist mälu parendavad? 

22. veebruar kl 11 portselanimaali kunstiring Kuusalu rahvamaja puhkeruumis. Kõik on sama nagu ikka - juhendajad Leida ja Valli, osavõtutasu 3 €, mis kulub õlide, värvide, pintslite jm tarvikute ostuks.
Tule ja naudi tegelemist kaunite kunstidega!

25. veebruar kl 11 sõidame Kehrast Viimsi Ku:lSa:li bowlingupalle veeretama. Mõnus meelelahutus! Kui keegi on Kuusalu poolt omal käel tulemas, siis meie aeg algab kl 12.
Osavõtutasu 10 € (raja ja jalatsite rent, puuviljad, transport). 

28. veebruaril väljasõit Tallinna, kus külastame Eesti kunstimuuseumi KuMu. Seal ootab meid 2 ekskursioonituuri: KuMu hitid ja Baltimaade sümbolism. Nende kahe vahepeal kinnitame keha - olen tellinud ühise raha eest päevaprae (mis seal parasjagu menüüs on, selgub kohapeal) ja saame selle ära süüa II korruse broneeringuteruumis. Magustoidu (kohvi, koogi, midaiganes keegi soovib), tellib igaüks endale ise juurde I korruse kohvikus. Aega on meil piisavalt ringi vaatamiseks ja kohvi nautimiseks.
Osavõtutasu 25 € (2 giidiekskursiooni, lõunasöök, bussitransport).
Väljasõit kl 9 Kuusalust, kl 9.05 Kiiust, kl 9.30 Kehrast.

Ja sellega ongi siis ka veebruarikuu läbi :) !

Tegelikult ootan veebruarikuu jooksul ka sinu otsust, et kas tahad meiega Leedumaale reisida 25.-28. juunil. Ja ettemaksu 100 € võid tasuda ülekandega Ida-Harjumaa Invaühingu kontole EE642200001120159212 või siis maksta sularahas minu kätte. Esimesed kiiremad on seda juba teinud. Aga bussis on sinu jaoks ruumi veel küll!

Käesoleva 2019. aasta suvised suured reisid

Alustan uue kirja ja teemaga, kus annan kõigile korraga ühesugust infot meie käesoleva aasta suuremate reiside kohta (iga kuu käime ju ka lühematel, ühe-päevastel reisudel - info Sõnumitoojas, listis, poeseinal).

1) Ekskursioon Leedumaale, 25.-28. juuni. Maksumus 330 €. Täpsem info/kirjeldus manuses. Loe seda palun hoolikalt ja kui ikka tekib mõni küsimus, siis ole julge neid küsima! 

2) Eestisisene ekskursioon Lääne-Eestisse ja Vormsi saarele (ühildame Ida-Harjuma Invaühingu arenguseminariga, täpsem info tuleb mõne aja pärast). Oodatud on kõik invaühingu liikmed ja eks võtame sõpru ka kaasa! See toimub juuli esimesel poolel.
Kui saame rahastuse KÜSKilt, siis on omaosalus invaühingu liikmetele, kes on maksnud selle- ja ka eelmiseaastase liikmemaksu, 50 €, teistele 85 €.
Kui rahastust ei saa, eks siis on kallim, ent - info tuleb hiljem!

3) Ekskursioon Lõuna- ja Ida-Soome, 26.-28. august.
Täpsem info ja reisikirjeldus tuleb ka veidi aja pärast, ent annan teada kuupäevad. Maksumus tõenäoliselt 270 €.

Välismaa reiside korraldaja on reisifirma Comtour, giid Jaak Viires, kellega oleme juba aastaid koostööd teinud ja Comtouri reisidel käinud
Siinpool organiseerin mina rahvast. Meie reisidel on tempo normaalne, me ei kiirusta ega kihuta, sobib ka vanemaealistele ja puuetega inimestele.
Eestisisese reisi paneme mina ja Anne kokku, nii nagu varemaltki.

Nii et palun, kellele on olulised kuupäevad - pange kirja. Kes aga hakkab tasapisi raha kõrvale panema - siis on teada ka orienteeruvad summad (üks asi on see, mis reis maksab, teine asi see, mis reisil olles kulutad...).
Muudkui reisime ja sõidame ringi, nii põnev ju!

Reisimiseni!


Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.