Uudised


September invaühingus
Suvi oli meil sel aastal kohe eriliselt tore ja mõnus! Saime ju puhata, päikesesoojas mõnuleda, varjus lõõtsutada, ringi liikuda ja reisida ning lihtalt olla.
Aga koos septembriga ongi ta otsas, lapsed koolis ja paljudel tegevustel uus hooaeg käes.
Nii ka meil!

Alustame septembris tasapisi, eks näis, mis tegevusi lisandub aja jooksul.

Juba tuleval laupäeval, 8. sept toimuvad EIL Põhja kergejõustiku karikavõistlused Tallinnas Audentese staadionil 
Kas meilt on minejaid? Palun ruttu teada anda, reg.tähtaeg on homme, teisipäeval. Sry, see rong on siis läinud, kui tublid sportlased ise end ei reganud :)

10. sept läheme Viimsi Ku:lSa:li bowlingupalle veeretama! Jätkame sealt, kus kevadel pooleli jäi! Kehrast väljun mina kell 13, aga Kuusalu autoga on kehvasti. Ei saa tulla ei Raul ega Salme. Kui Kuusalu poolt on huvilisi tulemas, soovitavalt koos autoga, siis anna teada. Bowlingusaalis radasid saab juurde broneerida küll, aga transpordiga kehvasti. 

18. sept toimub järjekordne Väljasõit Tunne oma naabervalda: Jõelähtme II
Need väikesed ringreisid on meil väga populaarseks saanud :) !
Seekord sõidame aga väiksema bussiga mööda Neeme teed ja teeme peatuse iga vaatamisväärsuse juures. Ning väiksem buss seepärast, et pääseks paremini neile ligi. Reisijuht on meie oma Kadri Prants, kes meile Jõelähtme I reisigi korraldas eelmise 2017. a. kevadel.
Ning seekord tuleb rohkem ka jalgsi kõndimist, sest ikkagi ei pääse me kõikjale nii ligi, et jalavaeva üldse ei peaks kulutama. Varuge vastupidavust!
Lõunat sööme Neeme poes - pakutakse suppi ja kooki. Kohv tuleb jällegi endal osta! tean, et kõik ei joo kohvi, seetõttu ma kõigile ei tellinud.
Osavõtutasu 15 € - hea, kui saad teha ülekande Ida-Harjumaa Invaühingu kontole EE642200001120159212 .
Tegelikult on nii, et bussikohad on juba kõik broneeritud. Pärast seda, kui olin kolmapäeval meie Anija-ringreisi ajal uue sõidu välja kuulutanud, siis terve neljapäev ja reede muudkui helistasite ja teatasite oma soovist sellest reisist osa võtta. Kõik on kirjas, kes mulle on teada andnud :) !

21. september kell 11 alustame portselanimaali kunstiringiga ikka samas kohas - Kuusalu rahvamajas, ikka samade heade juhendajatega Leida ja Valliga. Ja sama on ka jutt, et võid julgelt tulla ka siis, kui sa endas mingit suurt kunstiannet ei ole leidnud. Need värvid on nii vahvad, nad juba ise reageerivad ja kombineeruvad, nii et tulemus jääb väga vahva ja ilus! Tule tee kellelegi kena ja omanäoline kingitus!
Samaks jääb ka osavõtutasu € kord. 
Kui on endal valmis toorik - tass, taldrik, vaas - millele maalida, siis on tore ning kasuta julgelt seda, ent vajadusel saab neid ka juhendaja Leida käest osta.
Tule portselini maalima!

Kuna Neeme tee reis on väga populaarne ning soovijaid jagub, siis teeme teise väljasõidu samal marsruudil 24. septembril, algusega kl 9.45 Alaverest, kl 10 Kehrast Konsumi juures. Kuusalu-rahva võtan oma autole ja tuleme Kehrasse.
Kõik muu on sama - marsruut, lõunasöök Neeme Pood-Kohvikus, giid Kadri Prants.

Eelteatena oktoobri reisi kohta:
tõenäoliselt 10. oktoobril sõidame Tallinna, et külastada nn Orlovi lossi, see on Maarjamäel asuv krahv Anatoli Orlov-Davõdovile kuulunud suvemõis. Seal asub ajaloomuuseum ning on taasavatud pärast ulatuslikku renoveerimist selle aasta märtsikuust saadik.
Vaatamiseks on näitus Minu vaba riik. Samuti väljapanek nõukogudeaegsetest monumentidest.
Ja loomulikult tahame ära käia Kommunismiohvrite memoriaali juures, sest nii mõnelegi meist on seal koht, kus mälestada lähedasi. 
Kuna seal osalejate piirangut pole, siis tellin suure bussi ning kaasa saavad kõik huvilised, nii nagu see meil alati on olnud!

Eelinfoks novembri kohta:

Esialgu uurin alles maad, kas meie hulgas on piisavalt huvilisi, et asja edasi ajada.
Idee on minna Toila SPAsse kohe 5 ööpäevaks. Kui juba nii kaugele sõita, siis võtta ikka maximum!
See 5 ööpäeva maksab kahele inimesele 490 €, see teeb 49 € ühele inimesele 1 ööpäev. Seda pole üldse mitte liiga palju, arvestades, mis kõik on selle hinna sees:

PAKETI KIRJELDUS:

·         check-in 16.00, check-out 12.00
.         buffet toitlustamine: saabumispäeval õhtusöök, teistel päevadel hommiku-, lõuna- ja õhtusöök; lahkumispäeval hommikusöök
·         hommikusaun
·         25 m ujula – vaba pääs
·         jõusaal - vaba pääs
·         saunakeskus Termid - vaba pääs
·         aroomituba - vaba pääs
·         hommikumantli kasutamine
·         WiFi fuajees (kes kasutab, kes mitte)
·         tasuta parkimine (no seda meil pole suurt vaja)
·         meditsiiniline konsultatsioon
.         2-3 raviprotseduuri päevas
(tutvu valikuga SIIN)

Transpordikulude kokkuhoidmiseks võiks minna rongiga (Kehrast on see ju lihtne! Seega - Kuusalu-inimestel ka võimalus ometi kord rongiga sõita!! :) Mulle see mõte väga meeldib!), Toila SPA buss tuleb meile rongijaama vastu.

Kes on huvitatud, andke märku! Esialgu arvan, et läheme novembri eelviimasel või viimasel nädalal. Kui mõnel meist, kes tahab kindlasti kaasa, on aga erisoov külastusaja suhtes, siis püüame arvestada.

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


Käsiraamat puudega ja erivajadustega laste ja noorte lähedastele.

„Teekond  erilise lapse kõrval“

Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskusest (Endla 59) on võimalik saada käsiraamatut paberkandjal puudega laste peredele „Teekond erilise lapse kõrval“. 

Küsida valvelauast.

Käsiraamat on nüüd olemas eesti- ja venekeelsena.

http://www.epikoda.ee/wp-content/uploads/2018/01/EPIK_Kasiraamat_EST.pdf

 

http://www.epikoda.ee/wp-content/uploads/2018/01/EPIK_Kasiraamat_RUS.pdfInvatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.