Uudised


Veebruar 2020

Nagu niuhti selle aasta esimene kuu on möödas!
Aeg kaob kiirelt, mis siis ikka.
Täidame selle huvitavate ja silmaringi laiendavate tegevustega, elame rõõmsalt edasi!

Mis meil plaanis veebruaris?
Juba homme, 1. veebruaril toimub Tallinnas Endla tn puuetega inimeste kojas THPNÜ puuetega naiste infopäev Ava silmad
Päevakava:

11:30 Infopäeva avamine ja THPNÜ uudised, Jelena Pipper, MTÜ THPNÜ juhatuse esinaine

11:30-12:00 Ligipääsetavusest,  Villu Urban, MTÜ Tallinna Liikumispuuetga Inimeste Ühingu juhatuse esimees

12:00-12:30 TPIKoja tegemistest, plaanidest, koostöövõimalustest, Mari Levo, TPIKoja tegevjuht

12:30-13:00 CareMate OÜ – hooldusabi mis see on ja kellele? Õigus elada oma elu! Marion Teder,  CareMate OÜ asutaja

13:00-14:00 Tugitakso – õigus liikuda! Tutvustus ja kuidas kasutada? Gerli Hummel, Tugitakso esindaja

14:00-14:30 Ida-Harjumaa Invaühingu reisid ja tulevikuplaanid, Agnes Valgiste  THPNÜ liige

14:30-15:00 Uutest ägedatest üritustest ja filmi õhtutest Jüri Lehtmets, Eesti Lihasehaigete Seltsi juhatuse esimees

15:00-15:30 Kogemusnõustamine - võlu või valu? esinevad THPNÜ liikmed Sirje Lombiots ja Helen Bokmann

15:30-16:00 KOHVIPAUS

16:00-17:00 Patsiendi roll patsiendiohutuses, Teele Orgse Pärnu Haigla

17:00-18:00 vaba arutelu, MTÜ THPNÜ 2020 tegevuskava arutelu, Jelena Pipper ja Elen Kirt, MTÜ THPNÜ arengutiim

Sinna olen teada andnud, et lähevad Agnes, Imbi, Sirje ja Tiiu-Kaja.
Pane tähele, kl 14-14.30 tutvustan meie ühingut ja tegevust ning reisiplaane!

7. veebruaril kl 11 - portselanimaali kunstiringitund Kuusalu rahvamaja puhkeruumis. 
Juhendajad Leida ja Valli, osavõtutasu 3 €, mis läheb õlide, värvide jm tarvikute ostuks. Endal soovi korral võtta kaasa toorik, millele maalida.
Ootame ka uusi huvilisi! Tule ja maali endale või kingituseks sõbrale mõni kaunis tass või taldik. Tule ka siis kui sa pole endas kunstiannet leidnud - lüstervärvid moodustavad ise nii kauneid kujundeid, et silmale on väga ilus vaadata!

7. veebuari õhtul kl 19 - mälumäng Kolgaküla rahvamajas. Ei ole vist lootustki, et keegi juurde tuleks, seepärast läheb see tubli naiskond, kes alati - Mari, Valli, Anna ja Agnes. Läheb meil kord nii kord naa, eelmine mäng suht ebaõnnestus, aga tore ajaviide ikka :) Teinekord läheb ehk paremini jälle, nagu meil vahepeal ka ikka trehvab :)

13. veebruar - väljasõit Tallinna. 
Külastame Liviko Destillery tehast ja uuenenud Meremuuseumi Paksus Margareetas. 
Nende kahe vahepeal käime lõunatamas Indreku koolis vanalinnas.
Osavõtutasu pensionäridele 40 € (tehas, muuseum, lõunasöök, buss), puuetega inimestele vastava tõendi olemasolul 35 € (muuseum tasuta, tehas, lõunasöök, buss).
Buss stardib kl 8.45 Alaverest. Kl 9 Kehrast Konsumi juurest. Kl 9.15 Jõelähtme bensiinijaamast.
Kuusalu rahvas - start kl 9 ning kohtume bussiga Jõelähtmes.
Anna teada, kui oled huviline! Grupp on meil juba enamvähem koos, aga ikka võid oma huvist teada anda, ehk mahud!

18. veebruaril kl 12.30 toimub Kehra Sotsiaalkeskuses terviseteemaline infotund Tervis teadlike valikute kaudu ja mis rolli mängib Omega-3 . Seda tutvustab ja räägib ning vastab küsimustele tervisekoolitaja Reet Idavain Kuusalu vallast. Ta on ennast harinud ja koolitanud erinevates teemadel ning igapäevased küsimused, millega ta tegeleb: Milleks on vaja rasvhappeid organismis ning mis toetab rasvhapete tasakaalu ja soolestiku mikrobioomi. 
Tule kuulama ja teada saama! 
Osavõtt TASUTA!

19. veebruar - mälutreeningupäev:
kl 10-11 Kehra Sotsiaalkeskus
kl 11.30-12.30 Alavere rahvamaja
kl 13.30-14.40 Kuusalu rahvamaja
TASUTA

20. veebruar  sõidame Rakverre. Kel vaja passi Valgevene reisi jaoks, kel vaja pilti viisa jaoks - saab tehtud! Käime läbi Rakvere Kunstigaleriist ning loomulikult Rakvere Aqva SPAst! Võtame 4tunnise Sauna- ja Veemaailma pääsme - saunatades ja mullivannides kaob aeg kiirelt! Kui juba nii kaugele sõita, siis pole mõtet vähemaga piirduda :)
Või kui sul saab isu saunas istumisest varem otsa, võid ju omal käel linna peale minna!
Osavõtutasu 30 € (buss, SPA 4tunnine sooduspilet, lõunasöök Pihlakas).
Buss stardib kl 8.45 Alaverest, kl 9 Kehrast Konsumi juurest, kl 9.15 võtab Soodla sillalt huvilised peale, kl 9.30 Kuusalust.
Osavõtjate nimekiri avatud, ole varmas endast teada andma!

21. veebruar kl 11-13 - portselanimaali kunstiringitund Kuusalu rahvamaja puhkeruumis. 
Juhendajad Leida ja Valli, osavõtutasu 3 €, mis läheb õlide, värvide jm tarvikute ostuks. Endal soovi korral võtta kaasa toorik, millele maalida.
Ootame ka uusi huvilisi! Tule ja maali endale või kingituseks sõbrale mõni kaunis tass või taldik. Tule ka siis kui sa pole endas kunstiannet leidnud - lüstervärvid moodustavad ise nii kauneid kujundeid, et silmale on väga ilus vaadata!

27. veebruar kl 11.30 bowlingusseminek! Viimsi Ku:lSa:lis, nagu ikka.
Osavõtutasu 10 €, mille sees raja ja jalatsite rent ning sõit. Vat sellega kehvasti selles mõttes, et ühildan kindlasti ELILi reh.keskusesse minekuga (kui juba linna minna, siis  ikka mitu asja korraga). Seega - võtan su kaasa, aga siis pead täisprogrammist osa võtma. Või siis lihtsalt ootama. Kui jõusaal ei huvita - istud ja ootad bowlinguaega. Kui bowling ei huvita, siis puhkad pärast treeningut ja ootad, kuniks koju hakkame minema.

Igal nädalal oleme käinud ELILi rehabilitatsioonikeskuse uues jõusaalis oma lihaseid treenimas. Päris mõnus on! Ja ära väsitab. No mis siis sellest :)
Kui tahaksid ka teadlikult treenima hakata, siis anna teada. Sellest võib osa võtta iga inimene, olenemata liikumispuude olemasolust.

Eelteatena mai-kuu Estonia teatrikülastuse kohta (3. mai - "Viiuldaja katusel", Osades: Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater), Helgi SalloRené Soom, Mati VaikmaaKadri KipperAnett SchneiderKaia OidekiviReigo Tamm (Vanemuine), Norman SalumäeKarl-Erik TammeGeorg GurjevJuuli LillMart Laur ):
Otsin pileteid juurde, seekord sain odavamaid II rõdu pääsmeid.
I rõdu + bussisõit = 30 €
II rõdu + bussisõit = 25 €
Kui soovid linna teatrisse ja tagasi, siis ole lahke ja anna teada!

Samamoodi hästi täitub meie VALGEVENE reis, mõned kohad on veel saadaval. Kui soovid kaasa või on sul küsimusi - ole julge ja küsi minu käest. Kui ma ka kohe vastust ei tea, siis uurin Urvelt.  

Käesoleva, 2020., aasta suuremad reisid jm ettevõtmised

Alustan uue kirja ja teemaga, kus annan kõigile korraga ühesugust infot meie käesoleva aasta suuremate reiside kohta (iga kuu käime ju ka lühematel, ühe-päevastel reisudel - info Sõnumitoojas, listis, poeseinal).

Sellel aastal on meil plaanis:

3. mail kl 17 Rahvusooperis Estonia muusikal "Viiuldaja katusel".
Ühine minek kl 15.15 Kiiust, kl 15.45 Kehrast.
Osavõtutasu 30 € - pilet ja bussitransport.

18.-22. mail - ekskursioon-väljasõit Valgevenesse.  Reisikorraldaja Comtour, tõlgiks tuleb loodetavasti kaasa Boris Gorbunov, kuigi giidid on seal kohalikud venekeelsed. 
Täpsema reisikirjelduse saan edastada hiljem, kui Urve on mulle saatnud.
Arvatav maksumus on 420 €
Kui sul puudub pass, siis seda läheme tegema veebruaris Rakveres (kui soovid ühist minekut). Kui sul on niipalju ettevõtlikkust, et saad ise hakkama - Eesti passi taotlemine täiskasvanule.
Viisa jaoks on pilt niikuinii vajalik ning sobib ainult ateljees tehtud, seega tuleb linna ikka minna. Ühiselt läheme veebruaris Rakverre, kui soovid muul ajal iseseisvalt minna, vbl ka hoopis Tallinnas käid ära - aga palun!

Välismaa reisi korraldaja on reisifirma Comtour, giid Boris Gorbunov, kellega oleme juba aastaid koostööd teinud ja Comtouri reisidel käinud
Siinpool organiseerin mina rahvast. Meie reisidel on tempo normaalne, me ei kiirusta ega kihuta, sobib ka vanemaealistele ja puuetega inimestele.

Sellesuvine kolmapäevane Eesti-sisene reis toimub meil tõenäoliselt augustis. Sõidame Viljandimaale, tutvume Põhja-Sakala vallaga ning selle reisi ajal toimub meil ka esmaabi koolitus. Täpsem info kevade poole.
Kui meid toetab Leader programm, siis maksumus invaühingu liikmetele, kes on tasunud selle ja eelmise aasta liikmemaksu, 50 €. Teistele 100 €.
Eesti-sisese reisi paneme mina ja Anne kokku, nii nagu varemaltki.

Toila SPA külastus toimub meil jällegi novembri lõpus, arvatavasti nov viimane nädal (22.-27. nov), nii nagu eelmiselgi aastal.  Orienteeruv maksumus 275 €.

Nii see aastake meil veereb :)
Kui sulle on olulised kuupäevad - pane kirja. Mõni kuupäev on juba kindel. Kes aga hakkab tasapisi raha kõrvale panema - siis on teada ka orienteeruvad summad (üks asi on see, mis reis maksab, teine asi see, mis reisil olles kulutad...).
Muudkui reisime ja sõidame ringi, nii põnev ju!

Reisimiseni!

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.