Uudised


Teateid ja uudiseid tulevastest sündmustest vaata meie Sündmuste lehelt!


Suvi Ida-Harjumaa Invaühigus

Tere!

No nüüd ei saa küll keegi öelda, et  "sel aastal suve nagu polnudki". Terve maikuu on kena suvi olnud ja loodetavasti niiviisi ka jätkub. Nautigem päikest ja päikesepaistelisi päevi, kogugem energiat ja valgust ja soojust endasse, et vastu pidada ka see pimedam ning jahedam sügistalvine aeg!

Nagu teate, töötan ma juba mõnda aega Kehra Sotsiaalkeskuses eakate ja puuetega inimeste tegevusjuhendajana. Kehra Sotsiaalkeskus asub samas majas koos Kehra Tervisekeskusega, see ümbritseb meid külje pealt ja ülevalt. Tervisekeskuses käib praegu suur ümberehitamine ja remont. Tehakse kapitaalselt korda!
Eile, kui ma parasjagu kirjutasin Kehra listikirja, siis puurimine käis meie pea peal. Korraga käis hirmus pauk ja krohvi pudenes laest. Õnneks on meil juba ettenägelikult katted masinatel peal, minu arvuti ja klaviatuur vaid vabad, kuna ma parasjagu ju kirjutasin. Krohvi sadas alla... Raputasin klaviatuuri sodist puhtaks ja tõmbasin katte arvutile peale, läksin toast välja. Puurimine jätkus. Mõtlesin, et saadan ikka juba valmissaanud listikirja ära, ennem kui elekter ära kaob vms... Lina alt kirjutasin veel lõputervituse ja saatsin ära. Panin arvuti kinni ja tõmbasin ka juhtme igaks juhuks välja. Siis käis veel üks pauk ning laest pudenes suurte tükkidena krohvi... Õnneks ma päris pihta ei saanud (kuigi pärast kammisin juustest pisikest puru välja) :) Pärast selgus, et remondimehed võtsid ühe vaheseina maha ning rohkemat ei olevat enam plaanis. Eks siis paistab, mis seis on siis, kui ma esmaspäeval jälle tööle lähen :) !

Niipalju siis minu pisikestest seiklustest ja üleelamistest :) On, mida meenutada :) !

Suvel on meil plaanis mitmeid reise ja suvepäevi, alustame 6. juunil pisikese väljasõiduga"Tunne oma naabervalda: Anija valla Aegviidu piirkond". Oleme nüüd palju ümbruskonnas ringi käinud - 2 korda Raasikul, 2 korda Kuusalus, 2 korda Kosel, 1 kord Jõelähtmel (teine kord jääb sügisesse!), aeg nüüd ka ringi vaadata Anija vallas - Aegviidu vald liitus Anijaga pärast eelmise aasta kohalikke valimisi. Seega teeme tutvust! 
Külastame Aegviidu Aleksandri kirikut, kõlakoda, Kunstizaali, RMK Aegviidu külastuskeskust, Nelijärve ja Kõrvemaa Puhkekeskust.
Väljasõit  kl 9 Kuusalust, kl 9.05 Kiiust ning 
kl 9.15 Alaverest, kl 9.30 Kehrast Konsumi juurest.
Osavõtutasu 10 €, soovitavalt maksta sularahas (kuigi seekord panin  lehte pangakonto numbri ka). See 10 € katab külastused-annetused ja lõunasöögi Nelijärvel. Buss tuleb seekord Alaverest ning eest tasub seekord Kehra Sotsiaalkeskus, kuna see on hooaja lõpureis. Minu autole mahub lisaks 6 inimest, ehk ka Salme ja Anne tulevad autodega vähemalt Soodlasse!?

8. juunil kl 12 toimub portselanimaali kunstiringi lõpetamine, seekord Agnese juures. Üleeelmisel aastal kogunesime meie juhendaja Leida juures, eelmisel aastal vihmapühade ajal - Jaana juures. Oled lahkelt oodatud, aga anna ennem oma tulekust teada, siis tean koogiga arvestada :) !

10. juunil toimub  Rakvere Staadionil Paraolümpia kergejõustiku MV  
Nagu ma aru saan, on see erinevatele puudeliikidele, mitte ainult liikumispuudega inimestele. Seega - kõik sportlikud inimesed > sul on võimalus!
Võistlust puudutav info siin:

Kergejõustiku võistlustel osalemiseks tuleb saata registreerimisleht hiljemalt 1.juuniks  info@paralympic.ee

Juhendiga saab tutvuda ning registreerimislehe alla laadide järgnevatelt linkidelt:

Võistluste juhend 

12.-14. juunil toimuvad Käsmus ELILi traditsioonilised suvepäevad. Käsmu olen ma registreerinud Andres, Tiiu-Kaja, Heiki, Sirje, Merje, ennast ka muidugi. Indrek ja Anne-Kaia tulevad nii nagu mahti saavad.

26.-29. juunil sõidame Liivi- ja Kuramaale
Sellel sõidul on huvilisi piisavalt ning ära ei jää kindlasti, kuigi eks mahuks kindlasti veel mõni reisiline! Tule kaasa!

6.-8. juuli toimuvad Räpinas puuetega naiste suvepäevad.
Eelmisel aastal sõitsime siitkandist meie musta bussiga, buss rahvast täis. Loodetavasti sel aastal ka! Kes on huvitatud?

13.-15. juulil toimub Suure-Lähtrus Läänemaal militaarlaager puuetega inimestele. Eelmisel aastal käisid seal Andres ja Koit. Sel aastal plaanib Andres kindlasti minna, aga ehk on veel keegi? Ole julge! Kui sind huvitavad sõjamasinad ning kodukaitseks valmisolek, siis anna aga teada kas Andresele, laagri korraldaja Maikel Mõttusele või minule. 

4.-8. auguts ekskurss Ida-Rootsimaale. 
andke veel teada, kas on huvilisi, kes tahaks tutvuda Ölandi saare ning Kalmari ja Sigtuna linnaga Rootsis! Reisile registreerunuid on kuidagi vähevõitu veel...
Kes on juba kirjas - kutsuge oma sõpru ja tuttavaid ka kaasa!

12. august toimub  HPIN suvine tervisespordipäev Raudsilla Puhkekeskuses
Kindlasti läheme! Eriti, et see on sel aastal hulga maad siinpool Tallinna ning et ometigi on uus ja huvitav koht. Oxforell Kose-Uuemõisas on ju ka tore, aga igal aastal sealkäimine tüütab ju ära :) Lähme avastame püstkodasid!
Osavõtutasu 5 €, eelkooliealised tasuta.
Anna palun julgelt teada, kui oled huviline, siis tean ka HPIN teavitada meie grupi suurusest.

Meie enda korraldatav Eesti-sisene reis toimub sel aastal
14.-16. augustil Järva- ja Raplamaale.
Meil on ööbimiskohad broneeritud, marsruut enamvähem paigas, esimesed osavõtjadki on oma nimed kirja pannud ning reisiraha ära maksnud :)
Omaosalustasu neile, kes on Ida-Harjumaa Invaühingu liikmed ning tasunud selle (ja ka eelmise) aasta liikmemaksu - 50 €, kõigile teistele 80 €.
Täpsema reisikirjelduse saadan mõne aja pärast, kui on asjad juba täitsa klaarid. Aga võin juba ette öelda, et külastame taas erinevaid huvitavaid kohti ning teeme tutvust meie kauni Eestimaa keskosaga. Eks tuleb jälle huvitav reis, nii nagu see eelnevatelgi aastatel olnud on!!

Kõik, kes me käisime jõulureisil Arkna mõisa eelmise aasta detsembris - mäletate, jäi jutt, et võiks augustis tagasi minna sealsele juustulaadale?
Akna juustufestival 2018 toimub 18. augustil.
Kas on huvilisi? Mõnega on meil jutt olnud, ehk tuleb mõni veel!

Nüüd ehk sai kirja kõik olulisem, mis meil sel suvel plaanis on.
Õnnitlen lõpunilugemise puhul :)

 

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


Käsiraamat puudega ja erivajadustega laste ja noorte lähedastele.

„Teekond  erilise lapse kõrval“

Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskusest (Endla 59) on võimalik saada käsiraamatut paberkandjal puudega laste peredele „Teekond erilise lapse kõrval“. 

Küsida valvelauast.

Käsiraamat on nüüd olemas eesti- ja venekeelsena.

http://www.epikoda.ee/wp-content/uploads/2018/01/EPIK_Kasiraamat_EST.pdf

 

http://www.epikoda.ee/wp-content/uploads/2018/01/EPIK_Kasiraamat_RUS.pdfInvatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.