Uudised


Koroona viirus - jäävad ära üritused:

Seoses ohuolukorraga riigis jäävad ära kõik meie planeeritud tegevused, mis peaks toimuma märtsi lõpus:
- Vähiravifondi jaoks annetuste kogumised nii 14. Loksal kui 21. märtsil Kehras
- Mälutreeningud Kehra, Alaveres, Kuusalus 18. ja 24. märtsil Aegviidus
- Terviseinfotunnid Kehras ja Kuusalus 19. märtsil
- Jõusaalitreening Mustamäel 25. märtsil (20. ja 27. ka!)
- Väljasõit Tallinna 26.märtsil
- invayhingu üldkoosolek, mis peaks toimuma 1. aprillil Kehra Sotsiaalkeskuses. Eks edaspidi. 

Loodame, et olukord normaliseerub peagi ning mis toimub aprillis, sellest kuuleme edaspidi. 
Vältigem rahvarohkeid kohti ning pysigem terved!

Kevad tuleb seitsme-penikoorma-saabastega - eelmisel nädalal küll oli külma ja lund, täna aga päike särab soojalt ja kauaks seda lund meil on...?

Märtsis tegeleme selliste toredate tegevustega:

4. märts kl 14 - Mustamäele jõusaali

6. märts kl 11-13 - portselanimaali kunstiring Kuusalu rahvamaja puhkeruumis. Kõik on sama nagu ikka - juhendajad Leida ja Valli, osavõtutasu 3 €, mis kulub õlide, värvide, pintslite jm tarvikute ostuks.
Tule ja naudi tegelemist kaunite kunstidega! 

7. märts Kuusalu COopis - Vähiravifondi Kingitud Elu heaks annetuste kogumine. Alustame kell 10 hommikul ja kogume kaua jaksame, oleneb ka sellest, kui paljud saavad appi tulla, et seista koos plakati ja kastiga. Loodetavasti ikka mõned saavad!

7. märtsi õhtul kl 17 alustame sõitu Tallinnasse Naistepäeva galakontserdile Alexelas.
Ikka annetusi koguma. Kirja on pannud, et lähevad Agnes, Imbi, Esta ja Anu.

8. märts kl 17 sõidan koos Maili, kasti ja plakatiga Tanel Padari ja Tomi Rahula kontserdile 'Kummardus naistele' KUMU auditooriumis.
 
10. märtsil kl 11.30 Alaverest ja kl 11.45 Kehrast; kell 11.40 Kuusalust (sõidame Jõelähtmele) alustame väljasõitu Sauele. Kõigepealt külastame Saue mõisa, seejärel sõidame külla Saue Päevakeskusele/invaühingule, kus tutvume nende juures toimuvaga ning tutvustame, mida meie teeme.
Osavõtutasu 15 € (10 sõidule, 2 mõisa külastus, 3 külakost).

12. märtsil kl 9 Kuusalust ja kl 9.30 Kehrast sõidame Mustamäele jõusaali treenima ja sealt edasi bowlingusse. Osavõtutasu 10 € - sõit Mustamäele, Viimsisse ja tagasi Kehra.
12. märtsil kl 11.30 sõidab Kehrast vallabuss Viimsisse bowlingusseOsavõtutasu 10 € - sõit Viimsisse ja tagasi, jalatsite ja bowlinguraja rent.

14. märts Loksa COopis - Vähiravifondi Kingitud Elu heaks annetuste kogumine. Alustame kell 10 hommikul ja kogume kaua jaksame, oleneb ka sellest, kui paljud saavad appi tulla, et seista koos plakati ja kastiga. Loodetavasti ikka mõned saavad!  

18. märts kl 10-11 mälutreening Kehra Sotsiaalkeskuses
                kl 11.30-12.30  mälutreening Alavere rahvamajas
                kl 13.30-14.30 mälutreening Kuusalu rahvamajas 
TASUTA!

19. märts kl 13 tervise-infotund Kehras, mille peamine teema diabeet ja sellest hoiduminekülas endokrinoloog Marju Past ning diabeediõde Ulvi Tammer-Jäätes. 
kell 15 sama infotund Kuusalu rahvamajas.
TASUTA ! Olete oodatud!

20. märts kell 11-13 portselanimaali kunstiring Kuusalu rahvamaja puhkeruumis. Kõik on sama nagu ikka - juhendajad Leida ja Valli, osavõtutasu 3 €, mis kulub õlide, värvide, pintslite jm tarvikute ostuks.
Tule ja naudi tegelemist kaunite kunstidega! Tule ka siis kui ei ole kunstiannet endas leidnud - lüstervärvid teevad selle töö sinu eest! 

21. märts Kehra Coopis - Vähiravifondi Kingitud Elu heaks annetuste kogumine. Alustame kell 10 hommikul ja kogume kaua jaksame, oleneb ka sellest, kui paljud saavad appi tulla, et seista koos plakati ja kastiga. Loodetavasti ikka mõned saavad!

25. märts kell 10.30 Kuusalust ja  kl 11 Kehrast sõidame Mustamäele jõusaali treenima.

26. märtsil kl 9.30 Kiiust ja kl 10 Konsumi juurest Kehras alustame märtsikuise väljasõiduga Tallinnasse, kus külastame Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna Kirik - see väike ilus puukirik, Nautica keskuse ja Euroopa hotelli juures,  pärast seda sõidame Mustamäe Elamus SPAsse. SPAs on meil tellitud suupisted, nii nagu ikka.
Osavõtutasu 30 € (sõit 10, kirikukülastus-giiditasu 3, SPA 10. toitlustus 7).

27.-29. märtsil toimub HPIN üldkogu Pärnus. Sinna saime sel aastal 6 kohta. Lähevad Agnes, Raul, Anne, Kaia, Imbi ja Kadri.

Veel on pileteid saadaval 3. mai Viiuldaja katusel.
I rõdu + sõit Kiiu-Kehra-Tallinn ja tagasi = 30 €
II rõdu + sõit Kiiu-Kehra-Tallinn ja tagasi = 25 €

Ja Valgevenesse saad ka veel kaasa, kui otsustad, et ikka võiks ära käia!

Toredate kohtumisteni märtsis!

 

Käesoleva, 2020., aasta suuremad reisid jm ettevõtmised

Alustan uue kirja ja teemaga, kus annan kõigile korraga ühesugust infot meie käesoleva aasta suuremate reiside kohta (iga kuu käime ju ka lühematel, ühe-päevastel reisudel - info Sõnumitoojas, listis, poeseinal).

Sellel aastal on meil plaanis:

3. mail kl 17 Rahvusooperis Estonia muusikal "Viiuldaja katusel".
Ühine minek kl 15.15 Kiiust, kl 15.45 Kehrast.
Osavõtutasu 30 € - pilet ja bussitransport.

18.-22. mail - ekskursioon-väljasõit Valgevenesse.  Reisikorraldaja Comtour, tõlgiks tuleb loodetavasti kaasa Boris Gorbunov, kuigi giidid on seal kohalikud venekeelsed. 
Täpsema reisikirjelduse saan edastada hiljem, kui Urve on mulle saatnud.
Arvatav maksumus on 420 €
Kui sul puudub pass, siis seda läheme tegema veebruaris Rakveres (kui soovid ühist minekut). Kui sul on niipalju ettevõtlikkust, et saad ise hakkama - Eesti passi taotlemine täiskasvanule.
Viisa jaoks on pilt niikuinii vajalik ning sobib ainult ateljees tehtud, seega tuleb linna ikka minna. Ühiselt läheme veebruaris Rakverre, kui soovid muul ajal iseseisvalt minna, vbl ka hoopis Tallinnas käid ära - aga palun!

Välismaa reisi korraldaja on reisifirma Comtour, giid Boris Gorbunov, kellega oleme juba aastaid koostööd teinud ja Comtouri reisidel käinud
Siinpool organiseerin mina rahvast. Meie reisidel on tempo normaalne, me ei kiirusta ega kihuta, sobib ka vanemaealistele ja puuetega inimestele.

Sellesuvine kolmapäevane Eesti-sisene reis toimub meil tõenäoliselt augustis. Sõidame Viljandimaale, tutvume Põhja-Sakala vallaga ning selle reisi ajal toimub meil ka esmaabi koolitus. Täpsem info kevade poole.
Kui meid toetab Leader programm, siis maksumus invaühingu liikmetele, kes on tasunud selle ja eelmise aasta liikmemaksu, 50 €. Teistele 100 €.
Eesti-sisese reisi paneme mina ja Anne kokku, nii nagu varemaltki.

Toila SPA külastus toimub meil jällegi novembri lõpus, arvatavasti nov viimane nädal (22.-27. nov), nii nagu eelmiselgi aastal.  Orienteeruv maksumus 275 €.

Nii see aastake meil veereb :)
Kui sulle on olulised kuupäevad - pane kirja. Mõni kuupäev on juba kindel. Kes aga hakkab tasapisi raha kõrvale panema - siis on teada ka orienteeruvad summad (üks asi on see, mis reis maksab, teine asi see, mis reisil olles kulutad...).
Muudkui reisime ja sõidame ringi, nii põnev ju!

Reisimiseni!

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.