Uudised


Suvi 2022

Loodetavasti jõuab see suvi ikka meile kohale! Kevad tuli küll pika vinnaga, no tuleb ehk suvi veidi rutem!
 

8. juunil kell 13 sõidame Viimsi Ku:lSa:li bowlingut mängima.

ning pärast bowlingus käiku kell 16.30 väljuvad sõidukid nii Kuusalust, Kolgakülast, Kiiust kui Kehrast Neemele, Neeme Pood&Kohvikusse (Kolgakülast küll ca 20 min varem) kus toimub invaühingu aastakoosolek. 

Oodatud on kõik meie invaühingu heast käekäigust huvi tundvad liikmed!

Päevakord:

- 2021. a majandusaasta aruande kinnitamine

- selle aasta plaanid

- kohapeal esilekerkivad küsimused.

 

Kes kellega kuidas kohale saab: Olen plaaninud nii, paistab et kõigil on koht autos olemas. Kes veel otsustab, et tahab tulla - eks vaatan kohalejõudmise üle või siis ehk on sul võimalik ise kohale sõita oma transpordiga!

Kes tuleb koosolekule oma sõiduvahendiga, sellele kompenseerime sõidukulud arvestusega 15 senti/kilomeeter bensiinitšeki alusel. Võta see tšekk kaasa!

Kehra Coop: (number inimese nime ees näitab tema registreerimist)

11. Agnes Valgiste

12. Andres Pausk

13. TiiuKaja Raamat

1. Liidia Joamets

2. Elle Gunin

21. Olga Kruuse

22. Sirje Pirnipuu 

Alavere

5. Helve Kotkas

6. Liina Kustel

7. Maimu Nokkur

3. Indrek Matla Kehra Sotsiaalmaja juurest

Kolgaküla

8. Anne Mölder

9. Kaia Mölder

14. Mari Mikk - Kolga

17. Evi Heinlo - Kiiu Terminali bensukas

Valkla ja Kiiu 

4. Helle Söönurm

20. Liivi Siemann - Kiiu Terminali bensukas

19. Milvi Eevere - Kiiu Terminali bensukas

Kuusalu

10. Raul Valgiste

16. Eda Kuuse - sotsiaalmaja 

15. Imbi Vahuri - keskus

18. Marje Laasma - keskus
 

12. juunil kell 15.30 Kuusalust, kell 15.35 Kiiust; kell 15.30 Kehrast, kell 15.40 Alavere teeristist muusikali "Minu veetlev leedi" ühiskülastus. Usun, et enamus soovijaid on juba endast teada andnud ja oleme sobiva istekoha valinud ning pileti ostnud. Kui soovid kaasa tulla - veel on võimalik.

Pensionäri sooduspilet maksab 16.70, 4.30 jääb transporditasuks. Kokku maksta 22 €.

13. juunil kell 12 toimub EIL aastakoosolek Endla 59s. Lähen esindan meie ühingut, oleme ju EIL liige juba ammusest ajast.

17. juunil kell 19 Kolgaküla Mälumängu-hooaja viimane mäng sel kevadel. Kusjuures - meil läheb päris hästi!! Juunis on võistkonnas Anne, Valli, Anu ja Agnese asemel Hans Hendrik.


30. juuni kell 12 toimub ELILi aastakoosolek Endla 59s. Meie ühingust on kohal Agnes, Anne, Kaia ja Indrek. Sama kaua kui oleme EILis, nii kaua on ka ELIL meie katusorganisatsioon. Ning kui katus kutsub, siis tuleb minna!

30. juulil kell 11-15 toimub Kurtna koolis Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoja poolt korraldatav traditsiooniline suvine perepäev, kus mingil määral harrastatakse ka tervisesporti. Pearõhk on nüüdseks kujunenud taidlejate kontserdist osasaamine.
 

Buss väljub Kehrast kell 9.45, Alaverest kell 10.

Osavõtutasu 10 €, selle sees nii toidu- kui sõiduraha.

Oma soovist osaleda palun anna teada JUUNIKUU jooksul!

 

16.-18. augustil toimub Ida-Harjumaa Invaühingu poolt korraldatav igasuvine kolmepäevane ekskursioon, sel aastal sõidame Hiiumaale

Osavõtutasu invaühingu liikmetele 50 €, teistele 150 €.

Väljasõit kell 8 Kuusalust, kell 8.05 Kiiust, kell 8.30 Kehrast, kell 8.45 Alaverest.

Oleme Annega ühendust võtnud ja kooskõlastanud järgmised vaatamisväärsused:

I päev: Suuremõisa loss, Pühalepa kirik, Soera Talumuuseum, vaatame ka Partsi veskit (piknik), Kukka kivi ja Tubala vaia.

Õhtusöögid Sõnajala sööklas, ööbimine 2 ööd Sõnajala hotellis.

II päev: Ristimägi, Militaarmuuseum, Reigi pastoraat (sh näitus!). Vaatame ka Tahkuna tuletorni, Estonia mälestusmärki, Kõpu tuletorni (lõunasupp Kõpus /registreerimisel anna palun teada, kas eelistad räimesuppi või frikadellisuppi/!) ja Luidja lepikut.

III päev: tutvume Kärdlaga; Kassaris valik, kas minna Sääretirbile, Vaemla villavabrikusse või Kassari ekspostitsoonimajja - registreerimisel anna teada, kuhu eelistad minna. Ja eks ilmast sõltub ka, kui paljud soovivad Sääretirbile minna; Käinas tutvume vastavatud Tuuletorniga ning võtame kokkuvõtlikult kokku Hiiumaa ajaloo ja vaatamisväärsused (koos lõunasöögiga). 

Praam ootab meid Heltermaa sadamas kell 16.

Loodetavasti kujuneb reis selliseks nagu praegu Annega planeerinud oleme, aga võib ette tulla muutusi, mis ei sõltu meist. 
 

Augusti lõpupoole teeme ka ühepäevase reisi - Tunne oma naabervalda (või naabrite naabrit). Jätkame tutvumist Tapa vallaga, algus on ju tehtud - mais käisime Jäneda lossis. Rauli tehtud pildid SIIN, Imbi omad koos harivate kommentaaridega leiad üsna pea invaühingu kodukalt Fotoalbumist.

Tapa vallaga tutvumise info tuleb augusti alguses, siis kui taas tööle lähen pärast puhkust.

 

11. septembril plaanime järjekordset Estonia külastust, seekord operett "Lõbus lesk". 

See on Katrin Karisma 75 juubelile pühendatud etendus. 

Kahjuks pensionärisooduspiletit ei ole. Ei ole ka teistel etendustel kogu hooaja jooksul. Ning kell 17 algusega on ainult 11. septembril.

Parteri ja I rõdu piletid maksavad 59 ja 46 €.  10% soodustus kehtib ainult Partner-kaardi või Club One kaardi olemasolul. 

Samas - II rõdu pilet maksab 26 € ning soodustusena 23.40 €.

Muusikat kuuleme ju küll, nägemisega võib veidi probleeme olla. Seega binokkel kaasa! 

Treppidest ronima ei pea, Estonias töötab lift .

Koos bussisõiduga läheb maksma 30 €.

Anna teada kui soovid toredast muusikalist osa saada!

 

5.-12. oktoober sõidame Kreetale! 30 inimeseline grupp broneeritud, rohkem juurde ei võta. Küll võib aga ette tulla vahetusi - kui keegi enda soovist juba teadaandnu mingil põhjusel kahjuks siiski tulla ei saa. Oma reisisoovist anna teada, panen sind nimekirja joone alla ning teatan, kui koht vabaneb. Reisilistele olen eraldi listi teinud ja saadan igasugu täiendavat infot sinna.


 

Soovin kõigile ilusat suve, ikka rõõmsat tegutsemist ning kohtumiseni igal pool :)

Suvepikendusreis Kreetale

Selgemad piirid sai meie suur suvepikendusreis soojale maale:

väljasõit 5. oktoobril Tallinna lennujaamast ja otse Kreetale Irákleio lennujaama! Tagasitulek 12. oktoobril. (sõiduks Kuusalu-Kehra-Tallinn ja tagasi tellime bussi).
 

Majutume MANOS MARIA HOTEL & APARTMENTS 4*

Reisi täismaksumus on 750 €.
 

Kõik on hinnas: * lennureis Tallinnast ja Tallinnasse tagasi, * ööbimine 7 ööd nimetatud hotellis, * eestikeelne reisijuht kohapeal, * täistoitlustus, * ekskursioon(id) kohapeal. * Reisi- ja pagasikindlustus.
 


 

Invaühingu liikmele maksab reis 500 €, teistele huvilistele täismaksumus.
 

Palun võimalikult kiiresti teada anda, kes soovib kaasa tulla. Väga hea, kui juba teisipäevase päeva jooksul.

Võimalus tasuda osade kaupa, esialgu on vaja teada võimalikke reisihimulisi!

 

 

Koostöö vähiravifondiga Kingitud Elu

 

Kõik sai alguse sellest, et kirjutasin Ida-Harjumaa Invaühingu Tegevusaruannet - mis näinud, kus käinud, kellega koostööd teinud.

Juba aastaid märgin koostööpartnerina Kuusalu VV, Anija VV, Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu, Eesti Invaspordiliidu, Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoja ning Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu kõrval ka Vähiravifondi Kingitud Elu.


 

2020. aastal läks Tegevusaruandesse:

  • Koostöö vähiravifondiga Kingitud Elu. Mõned meie ühingu liikmed (Agnes ja Raul Valgiste, Anne Mölder, Ella Põhjala, Imbi Vahuri, Kadri Prants, Liidia Joamets, Marje Laasma, Salme Pill, Tiina Hõbemäe, Tiiu-Kaja Raamat, Urmas Idavain, Ain Villau) panustavad tublisti ka vähiravifondi poolt korraldatavale annetuste kogumistele nii Coop-kauplustes kui erinevatel kontsertidel üle kogu Eesti. Coopis toimub kord kvartalis nn annetuste-kogumiseralli, kui käime läbi ühel laupäeval nii Kuusalu, Loksa kui Kehra Coopi, ikka mitmes vahetuses, et kogumise aeg võimalikult pikk oleks. Kontserdid nii Alexelas, Estonias, Saku Suurhallis, Jõhvi ja Paide Kontserdimajades ning lõppematu suvetuur: Anija mõis, Kehra jõeäärne park, Kiidjärve, Kose kultuurikeskuse õu, Kostivere, Kõltsu mõis, Käsmu kaluriküla, Laitse Graniitvilla, Loksa, Salmistu, Vihula, Viimsi Vabaõhumuuseum. 2020. aastal osalesime 74 kogumisaktsioonis. 

Lisaks vähiravifondi 6. sünnipäeva tähistamine, mis toimus veebruaris Tartus – külastasime Maarjamõisa haigla onkoloogia osakonda ja Eesti Rahva Muuseumi ning augustis vähiravifondi vabatahtlike suvepäev Rakveres – olime külas Oleg Grossi tootmiskompleksis ning ekskursioonil Rakvere Linnuses.  
 


 

2021. a Tegevusaruanne:

Teiste korraldatud ettevõtmistest osavõtt:

-Kingitud Elu vabatahtlike suvepäevad Vilsandil

-Kingitud Elu heaks annetuste kogumised Kuusalu-Loksa-Kehra Coopides 18 x; kõikvõimalikel kontserditel üle terve Eesti (Tallinn KuMu, Alexela, Jõhvi ja Paide kontserdimaja; Tartu Lauluväljak, Pärnu Ammende villa, Salmistu, Käsmu kaluriküla, Kasari vana sild, Kehra jõeäärne park, Kiidjärve, Voose Päikesekodu, Keila, Rakvere Vallimägi ja teater, Rapla kirik; Anija, Seidla, Kirna, Ravila, Kõltsu ja Vihula mõis, Viljandi Sakala keskus, Viimsi Vabaõhumuuseum) – 70 x

Ja andsin sellest teada ka Toivo Tänavsuule, et mainin fondi IHIÜ Tegevusaruandes, mis on ju üks osa majandusaasta aruandest.

Selle peale küsis Toivo luba FBs postituse tegemiseks.

 

Siin on: 

Vähiravifond "Kingitud Elu" 

ERILISED INIMESED

Vähiravifondil on suur ja tubli vabatahtlike abiliste pere. Kümned inimesed üle Eesti aitavad meil heategusid kokku korjata.

Kuid eriti usin on sõpruskond teljel Kuusalu-Loksa-Kehra, keda ühendab liikmelisus MTÜ Ida-Harjumaa Invaühingus.

Agnes Valgiste eestvedamisel on suur seltskond ühingusse kuuluvaid inimesi juba aastaid aktiivselt ja regulaarselt vähihaigete toetuseks oma aega ja energiat panustanud.

2021.aastal osaleti koguni 74 annetuste kogumise aktsioonil Coopi Kuusalu, Kehra ja Loksa kauplustes ning erinevatel kontsertidel üle Eesti: Alexela kontserdimajas, Estonias, Saku Suurhallis, Jõhvi ja Paide kontserdimajades ning suvetuuridel Anija mõisas, Kehra jõeäärses pargis, Kiidjärvel, Kose kultuurikeskuse õuel, Kostiveres, Kõltsu mõisas, Käsmu kalurikülas, Laitse Graniitvillas, Loksal, Salmistul, Vihulas, Viimsi vabaõhumuuseumis jm.

Coopi poodides korraldavad invaühingu liikmed kord kvartalis nn annetuste kogumise ralli, kui korjavad pika päeva mitmes poes korraga heategusid kokku. Agnes ja teised ühingu liikmed on “värvanud” fondile ka mitmeid uusi vabatahtlikke ning võtnud innukalt osa fondi vabatahtlikele mõeldud tänuüritustest.

Ida-Harjumaa Invaühingu esinaine Agnes Valgiste ütleb, et puuetega inimesed pole ainult saajad, vaid tahavad ja jaksavad panustada ka teiste heaks. "Meie sotsiaalne närv on tundlikum, oskame ehk lihtsamini abivajadust märgata, kaasa elada ning igaüks vastavalt oma võimalustele panustab,” märgib ta.

Need erilised inimesed on meile suureks inspiratsiooniks! Aitäh.

 

Suur aitäh kõigile, kes on kaasa löönud või siis mõttes meiega olnud!

Jätkame sama hooga, nii kuidas keegi jaksab ja tahab :) !!

 

Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele

õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

 

Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel:

võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms
Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

 

Eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo

telefonil 53 850 005
E-N kell 10- 16

 

<hr> 

 

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.