Uudised


September 2021 invaühingus

Kuigi kalendrisuvi veel kestab, tundub alati koos septembri saabumisega, et suvi on läbi ning sügis käes.

Loodan, et see suvi oli teile kõigile mõnus ja tore ning saite tegeleda endale meelepäraste tegevustega. Terve juulikuu oli meil küllaldaselt päikest ning soojust, august kosutas vihmaga. Mõnus!

 

Saime tehtud ja käidud kõigil meie reisidel ja toredatel väljasõitudel, mis meil kevadel plaanis olid:

- juunis suve tervitus Voose Päikesekodus.

- juulis puuetega naiste suvepäevad Räpinas ning Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoja poolt korraldatav suvine tervisespordipäev Paunküla Heaolukeskuses.

- augustis Eakate Festival Hingelt noored, puuetega naiste Paksu Margareeta Meremuuseumi külastus, Ida-Harjumaa Invaühingu suvine ekskursioon Kirde-Eestisse, vähiravifondi Kingitud Elu vabatahtlike suur suvine väljasõit ja preemiareis Vilsandile.

 

Kõik reisid on ülespildistatud ja ka sõnalise poolega varustatud ning vaatamiseks Ida-Harjumaa Invaühingu kodulehel Pildialbumis. Siit saab neid igal ajal vaadata ja meenutada, kus käisime ja mida tegime. Siit saavad ka teised aimu, kes kaasas ei käinud! 

Sest võid ju käia kusiganes ja teha midaiganes, aga kui sul sellest pilte tehtud pole, siis õige pea on meelest läinud ega suuda meenutada, kus käisid ja mida nägid. Seega - Ole lahke vaatama ja meenutama!

 

Kirde-Eesti ja Vilsandi reisi piltidega läheb veel veidi aega. Seekord on oodata lausa kolmekordset kajastust - seega väga ammendav ja ülevaatlik. Kui meie fotograafid ja kroonikud jõuavad valmis, siis annan kindlasti teada :)
 

Tasapisi alustame ka oma tavapäraste tegevustega.
 

Juba sel reedel, 3. septembril algusega kl 13 toimub Kuusalu rahvamajas TAIMETARKUSTE VAHETAMISE JUTUTUBA. Seesama, millest veidi rääkisin meie Kirde-Eesti reisi tagasisõidul bussis. Vestlust juhib ja ka näited võtab kaasa meie oma ühinguliige Kadri Prants. Oled väga oodatud! See ei ole kindla peale mingi igav loeng, vaid eks kõigil on omad kogemused ja teadmised taimedest, millel on tervendav-turgutav toime. Neid siis jagagem ka teistele! Osavõtt TASUTA!

 

11. septembril kl 13 Viimsi Harmoonikumis Avatud Eesti Fondi projekti raames puudega naistele koolitussari 10 mooduliga, I teema: Õigusteadlik puudega naine. TASUTA. Eelnevalt vaja registreeruda.

 

14. septembril kl 12 KOHVIKKLUBI Kehra Sotsiaalkeskuses, külas Katrin Aedma, kes toob meieni taas tükikese Indiat - India uudised ja India ilu.

Katrin räägib elust naisena Indias, ka sellest, miks on Indias parem sündida mehena.

Lisaks on Katrinil kaasas veidi kleite, kotte ja imelisi ehteid idamaa rändkaupluse kollektsioonist.

Tule aga julgelt uudistama ja kuulama!

Vestlusring on iseenesest TASUTA, ent kui soovid oma garderoobi või ehtekarpi täiendada, siis palun varu veidi sularaha.
 

15. septembril alustame MÄLUTREENINGUTEGA, ikka alati särasilmse ja särtsaka Anu Jonuksi juhendamisel.

kl 10 Alavere rahvamajas

kl 11.30 Kehra Sotsiaalkeskuses

kl 13.30 Kuusalu rahvamajas

Võta kaasa oma prillid ning tule terita oma mälu ja nutikust! Tule ka siis, kui sa veel ei ole kordagi tunnist osa võtnud! Sellest pole midagi - iga tund on uus ja huvitav!

Osavõtt TASUTA!

 

21. septembril sõidame koos Uku Praksiga Pillapalu seenemetsa! Nii nagu me seda oleme juba mitu aastat järjest teinud. Siis saame igaüks metsast kõikvõimalikud seened kokku korjata ning Uku aitab määrata, kes ikka on söögiseen või mitte.

Buss alustab sõitu

Alaverest kell 10, edasi Lehtmetsa peatus kl 10.10, seejärel Kehra Coopi juures kl 10.15. Vajadusel sõidab läbi Põrgupõhja linnaosa ning kõik seenemetsa-soovijad saavad peale. 

Kuusalust alustan kl 10.10 ning ühineme seltskonnaga Soodla silla peatuses.

Osavõtutasu 10 €, mille sees bussisõit ning pisike kingitus Ukule.

 

Ja seda vast ei pea  ülegi ütlema, et kui tunned ennast haigena, siis ravi ennast kodus. Siseruumides üritustest ootame osa võtma neid, kellel on korras QRkood - vaktsineeritud, läbipõdenud või värskelt testi teinud.

 

Nii nagu mitmel varasemal sügisel, võtame ka sel aastal osa Toila SPA tervistavast ravipaketist. Seda siis 14.-19.  november.

Hind on sama, mis eelmistelgi aastatel - 255 €, Selle sees on 4 päeva toitlustus 3 x päevas (lisaks pühapäeval saabudes õhtusöök, reedel lahkumispäeval hommikusöök), viiel päeval 2 protseduuri, piiramatu jõusaali ja saunakeskuse külastus. 

Kui sulle ei sobi see aeg, ent sooviksid ikka kindlasti minna, siis anna aga julgelt teada, küll ma organiseerin sulle külastuse teisel ajal (nii on see toimunud varasematel aastatel).

Osavõtutasu palun kanda Ida-Harjumaa Invaühingu kontole EE642200001120159212 , selgituseks Toila SPA.

Nimekiri on juba avatud!

Ka sel aastal mahutame end autodesse ning saame mugavalt kohale ning tagasi. Seega lisandub transporditasu 20 €. Sõitmas on praeguse seisuga 4 autot ning kaasa saab 20 inimest.

Palun kaalu oma võimalusi 5 päevaks kodust eemal olla talvisel ajal ja anna teada oma soovist tulla Toilasse puhkama!

 

 

Kehra Sotsiaalkeskus   

sõidab  

 

2. oktoobril 2021

 

Lehtse Kultuurimajja

vaatama

Boris Kõrveri operetti

AINULT UNISTUS

Lehtse Kammerkoori esituses

 

Väljasõit Alaverest kl 15.15,

                Kehras Konsumi juurest kell 15.30,

                Aegviidust kell 16                                                                               

 

Osavõtutasu 16 € 

(etendus 10 € + transporditasu 6 €)

 

Registreerimine agnes.valgiste@gmail.com või tel 53 410 433

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele

õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

 

Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel:

võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms
Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

 

Eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo

telefonil 53 850 005
E-N kell 10- 16

 

<hr> 

 

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.