Uudised


Oktoober invaühingus

Ja homme algabki juba oktoober. Ongi täitsa sügis käes - külm ja rõske ja vihmane. No mis siis ikka, tuleb üleelada ka see sügis ja talv, küll taas tulevad kevad ja suvi!
Jätkame ikka nii, nagu meil suures enamuses tegevused välja kujunenud, sekka mõni erakorralisem.

Homme, 1. oktoobril toimub meil järjekordne bowlingu-harjutus  Viimsi Ku:lSa:lis. Hakkan Kehrast sõitma kl 13, mänguaeg on meil broneeritud kl 14-15.30. Kui oleks, kes Kuusalu poolt tuleb, saaksid ka Kuusalu omad palle veeretama!?

5. okt kl 11 Portselanimaali kunstiring Kuusalu rahvamaja puhkeruumis Oled oodatud osa võtma, et teha endale või kellelegi teisele kena kingitus!

6. okt kl 12 toimub Mnemofriik Kuusalu rahvamajas
Mnemofriik - see on mälumäng. Tundub, et meie tavapärased mälumängijad on kõik eemal. Kas on listi lugejate hulgas neid, kes tooksid meie kastanid tulest ja võtaksid osa Kuusalu valla meistrivõistlusest?

10. okt sõidame Tallinna, et külastada Orlovi lossi ja Kommunismiohvrite memoriaali    Paljud on oma nimed kirja pannud ja osalustasu 20 € ära maksnud, aga eks mõni mahuks veel bussi!
Kui Kuusalust oleks rohkem tulijaid kui 1-2-3, siis alustaks buss sõitu Kuusalust. Kui mitte, siis algame ikka oma teekonda Kiiu bensiinijaamast kl 8.30, võtan need paar-kolm sõidulesoovijat Kuusalust oma autole ning bensukasse saab kenasti auto ootama jätta, seniks kui Tallinnas ära käime.

15. oktoobril toimub meil järjekordne bowlingu-harjutus  Viimsi Ku:lSa:lis  hakkan Kehrast sõitma kl 13, mänguaeg on meil broneeritud kl 14-15.30. Kui oleks, kes Kuusalu poolt tuleb, saaksid ka Kuusalu omad palle veeretama!?  

19. okt kl 11 Portselanimaali kunstiring Kuusalu rahvamaja puhkeruumis Oled oodatud osa võtma, et teha endale või kellelegi teisele kena kingitus!

20. okt toimub  EIL bowlingu võistkondlik MV Mere pst Ku:lSa:lis  
Olen sinna kirja pannud 2 võistkonda:
Ida-Harju I:                              Ida-Harju II:
Agnes Valgiste                        Andres Pausk
Koit Prants                              Ain Villau
Jüri-Joonas Kerem                 Jüri Toomejõe

Meie Toila-reisi plaanid on võtnud selgema kuju:
Läheme detsembri esimesel nädalal: seega 2. dets (pühapäev) oleme Toilas kohal kl 18ks, lõpetame reedel, 7. detsembril kl 12.

See 5 ööpäeva maksab kahele inimesele 490 €, ühele inimesele 245 € , seega 49 € ühele inimesele 1 ööpäev. Seda pole üldse mitte liiga palju, arvestades, mis kõik on selle hinna sees:

PAKETI KIRJELDUS:

·         meditsiiniline konsultatsioon

.         2-3 raviprotseduuri päevas (tutvu valikuga SIIN)

.         buffet toitlustamine: saabumispäeval õhtusöök, teistel päevadel hommiku-, lõuna- ja õhtusöök; lahkumispäeval hommikusöök
·         hommikusaun
·         25 m ujula – vaba pääs
·         jõusaal - vaba pääs
·         saunakeskus Termid - vaba pääs
·         aroomituba - vaba pääs
·         hommikumantli kasutamine      

Transpordikulude kokkuhoidmiseks võiks minna Kehrast Narva rongiga kl 15.25, Toila SPA buss tuleb meile rongijaama vastu. Täispilet rongis maksab 7,30. Ent  enamik meist saab ju sõita soodushinnaga, seega sõidukaardiga soodushind peaks olema soodsam. Toila buss maksab 1 € üks ots. 
Kuusalu poolt tulijad võtame oma autole ja sõidame Kehrasse.
Osa huvilisi on mul juba kirjas, et kes on veel soovib, andke märku! 

Eelinfoks - 16. detsembril toimub meie traditsiooniline jõululõuna, seekord Voose rahvamajas. 

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/


Käsiraamat puudega ja erivajadustega laste ja noorte lähedastele.

„Teekond  erilise lapse kõrval“

Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskusest (Endla 59) on võimalik saada käsiraamatut paberkandjal puudega laste peredele „Teekond erilise lapse kõrval“. 

Küsida valvelauast.

Käsiraamat on nüüd olemas eesti- ja venekeelsena.

http://www.epikoda.ee/wp-content/uploads/2018/01/EPIK_Kasiraamat_EST.pdf

 

http://www.epikoda.ee/wp-content/uploads/2018/01/EPIK_Kasiraamat_RUS.pdfInvatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.